Handpan

Znacie? No to posłuchajcie. Wrzućcie hasło na youtube i… odpocznijcie. Pierwszy raz spotkałam się z tym w Mediolanie, siedział gość na deptaku i tak lekko, od niechcenia uderzał dłońmi w odwróconą do góry nogami patelnię – a przynajmniej tak to na pierwszy rzut oka wyglądało. Stałam, stałam, gość skończył grać, więc zaczęliśmy rozmawiać, a on mówi: spróbuj! No nijak mi to nie wychodziło tak, jak jemu. Moje uderzenia wywoływały co najwyżej tępe dźwięki mało przyjemne dla ucha, zostawiłam więc człowiekowi jego instrument i poprzestaję na youtube albo spotify. Takie miłe plumkanie w tle, w sam raz przed snem.

Poszłam ja sobie ostatnio do lekarza. Podniosłam franszyzę, żeby porobić wszystkie mniej lub bardziej niezbędne badania, i ruszyłam do rodzinnej. Na pierwszy ogień poszło chrapanie. Nie, żeby mnie to przeszkadzało, ale mąż twierdzi, że go budzę (lata całe mnie budził swoim chrapaniem, i dobrze było!! A zemścić to się nie da!). Rodzinna wysłała do hno, hals-nase-ohren, pani laryngolog natomiast zbadała, obejrzała i stwierdziła ogólnie rzecz ujmując, że nic mi nie jest. Owszem, te wszystkie kanały w nosie mam (w nosie) wąskie i suche. Kazała pić dużo (nie mówiła, czego), do nosa dała steryd i wodę morską. Kazała zrobić rentgen głowy, bo nie widziała przez kości oraz oświadczyła, że mogłaby mi chirurgicznie poszerzyć te kanały, ale nie ma gwarancji, że to pomoże, bo tak naprawdę nie widać przyczyny. No, schudnąć bym mogła, to może pomóc, ale nie musi, ale może. Każdy lekarz na absolutnie każde schorzenie zaleca schudnięcie. Tak jakby chudzi nie chorowali. No ale dobrze, wzięłam sobie do serca i troszkę chudnę, zaraz po raz trzeci w ciągu roku zrzucę te same cztery kilogramy. A potem przyjdzie Wielkanoc i zacznę po raz czwarty…;)

Wiosna przyszła, aktualnie przechodzi halny, więc ciepło, pada i przestawia krzesła na balkonie. Po lutowych upałach wróciła wiosna z zimowymi porannymi przymrozkami.

…i tak mi to plumkanie weszło, do spółki z lampką wina, przepijaną wodą z cytrynką, że chyba się oddalę na z góry upatrzoną pozycję. Jutro dokończę 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s