Retrogradacja Merkurego

Ona to chyba cały tydzień trwa, a nie, że tylko dzisiaj.

Najpierw, po wielu przebojach, dyskusjach i spięciach, młodemu podziękowali za praktyki. W sensie, dalej musi je zrobić, ale gdzie indziej. No i musi sobie to gdzie indziej znaleźć. Czy była jego wina? Niewielka. Czy szuka intensywnie? A jakże. Wysłał CV do kilku firm i czeka, aż telefon rozgrzeje się do czerwoności? Być może.

Potem okazało się, że odwiedzają nas jakieś robaczki w domu. W ciągu ostatnich tygodni spotkałam je parę razy, poleciałam do jumbo i opryskałam całą chałupę oraz zgłosiłam do zarządcy, bo wiadomo, że toto jest w całym budynku.
Zadzwonił do mnie pan. Że jak one wyglądają, czy tu za głową mają takie czułki, czy inne coś, nieważne, i tak nie rozumiałam. Bo są dwa rodzaje robaczków, jedne są leśne, wędrowne, i nie ma sensu ich wypraszać, bo one same wychodzą i nie zatrzymują się wśród ludzi, i one są niegroźne. Są też i drugie robaczki, które lubią z ludźmi mieszkać i są szkodliwe, oraz pozbyć się ich to udręka. Mój spray z jumbo świetnie działa, ale na moją psychikę, pierwszych robaczków wyganiać nie trzeba, a drugich tym sprejem się nie da, ale jeśli to pomaga mi zasnąć, to dlaczego nie. Eau de Ungeziefer wersja na noc. Acha, i żebym im zrobiła zdjęcie, jak jeszcze któregoś spotkam, udało wam się kiedyś zrobić ostre zdjęcie bolidu F1 w ruchu? No właśnie. Powodzenia. Tyle dobrego, że to były jednostkowe przypadki, mam nadzieję, i że być może w związku z tym to te przyjacielskie, mam nadzieję. Rany boskie.

Następnie definitywnie rozwiązałam problem młodej w szkole z koleżanką-dyktatorką, wprowadziłam otóż zakaz wspólnego spędzania długiej pauzy. Oczywiście dyktatorka nie wierzyła, bujała na kółkach, że dzwoniłam do jej mamy i że się zgodziłam, żeby się spotykały, że Ida musi, no, musi! właśnie z nią się bawić, i siłą odciągała za rękę od innych dzieci. Ida musi się uczyć asertywności, jeszcze na niejedną w życiu taką gwiazdę się natknie niestety.

Natomiast wczoraj po zebraniu szkolnym mama gwiazdy podeszła do mnie z pytaniem, czy to prawda. Nie chciało mi się stać godzinę i wymieniać wszystkich powodów, typu wyjmowanie rybek z akwarium, żeby je pogłaskać, czy namawianie Idy do trzymania pewnych rzeczy w tajemnicy przede mną, powiedziałam tylko, że gwiazda jest słodką dziewczynką, ale ma bardzo silny charakter, a Ida ustępuje jej wbrew sobie, żeby było miło – a wtedy nie jest miło innym dzieciom, z którymi się umawiała. I że owszem, żeby młodej ułatwić tę samoobronę na słowa, zabroniłam jej spędzać czas z tą dziewczynką. Ale ona nie ma w klasie żadnej przyjaciółki! Ojej, to doprawdy mój problem, i niech jeszcze więcej osób do siebie zraża. Bo efekt jest taki, że o ile wcześniej młoda byłaby skłonna spędzać razem pauzę raz na jakiś czas, to teraz nie chce o tym słyszeć.

No a dzisiaj ta obiecana retrogradacja Merkurego, czyli wsteczny ruch planet. Merkury, planeta komunikacji, negocjacji, podpisywania umów handlowych, porusza się aktualnie w ruchu pozornie wstecznym, powodując konflikty i nieporozumienia w polach, które ma pod opieką.

Retrogradację Merkurego małżonek postanowił uświetnić przykazaniem, aby młody chodził od firmy do firmy i pytał, czy aby nie mają miejsca dla praktykanta, głuchy na informację, że firma musi mieć umowę ze szkołą, inaczej mu tych praktyk nie zaliczą. Ten dalej swoje, że młody powinien przynajmniej spróbować, Merkury wtrącił się tu z tą swoją retrogradacją w komunikacji, w związku z czym osłabłam i jestem flaczek. Zauważyłam ostatnio, że po silnym zdenerwowaniu (ja to umiem w eufemizmy :)) opadam z sił i ani rączką, ani nóżką.

No a wczoraj umarła Elżbieta królowa i to mnie zaskoczyło. Jeszcze dwa dni wcześniej dziarska staruszka wyświęcająca nową premierkę, a tu, że umarła. No nie polubiamy.

Jedna myśl na temat “Retrogradacja Merkurego

  1. Cholerne prusaki najłatwiej spotkać w nocy, u mnie chętnie bywały pod czajnikiem elektrycznym, brrrrrr. Życzę sobowtórków robaczkowych.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s