Czy Wy też,

jak macie się uczyć albo zabrać do jakiejś dużego kalibru roboty, zaczynacie od sprzątania, gotowania i uzupełnienia braków w lodówce? No, to nie jestem sama. W piątek egzamin z niemca, stresik trochę jest, zwłaszcza, jak się okazało, że na ćwiczeniu ze słuchu nagranie puszczane jest tylko raz. Taaa… Będzie, jak mawiał mój nieodżałowany chemik w liceum, metodą pszczółki: bzzz… (i wodził palcem po liście obecności, kogo by tu spytać) – bum! wybrana ofiara, w moim przypadku odpowiedź. Prawidłowa, nieprawidłowa, się zobaczy.

Weekend ani trochę leniwy. Jako, że jesienny, to rosołek, ciasto z tymi ręcami zbieranymi truskawkami, wczoraj mąż wykonał pizzę i nawet sam z siebie posprzątał kuchnię.

Młody się wczoraj na własnej skórze przekonał, że każdy dobry uczynek musi być przykładnie ukarany. Zgłodniał chłopak i postanowił sam ugotować makaron do rosołu (mąż musiał w południe popracować, więc wiadomo było, że na pizzę nie ma co liczyć przed kolacją). Jak zaczął gotować te kluski, to od razu nałożył i podał rosół do stołu. Jako, że czułam się wczoraj takse, poprosiłam, żeby po tych kluskach posprzątał, nadmiar przełożył do pojemnika, garnek umył i odstawił, starł blaty w kuchni i stół w salonie. Przerosło to chłopaka, zaczął protestować, że ale jak to, po co i na co. Nic dobrego z tego nie wynikło, obrażony poszedł do siebie ryczeć, eh.

Dałam się chwilę wypłakać i poszłam pogadać. Potem wyciągnęłam go z pokoju i włączyliśmy Gesslerową. Atmosfera powoli odtajała, doczekaliśmy się wreszcie pizzy na kolację, wino pycha, ograłam rodzinę w memory i wieczór był już spokojny. I komu były potrzebne te nerwy i humory?

No dobrze, trzeba by coś poczytać, poćwiczyć, pogimnastykować głowę. Strrresik trrrochę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s